Duyurular
 • Twitch.tv Yayınlarımız Çarşamba ve Cumartesi Günleri 11'de Katılmak İçin www.twitch.tv/mrdirewolff
 • Youtube Videolarımız için https://www.youtube.com/cancomertler adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Facebook Grubumuza katılıp diğer oyuncular ile bilgi alışverişine katılabilirsiniz
 • Mev.Yetenek
 • Pot. Yetenek
 • Bonservis Maliyeti
 • Maaş Maliyeti
 • Oyuncu Karakteri
Bugünkü oyuncu incelememizde mikrofonlarımız, Antalya’da bulunan gözlemcimiz Soner Koç’da, kendisi Matheus Fernandes’i bizlere tanıtacak.                 30 Haziran 1998 İtaraborai  (Rio de Jeneiro) doğumlu Brezilyalı oyuncunu, 1,83m boyunda  ve 67 kg ağırlığındadır. Profesyonel kariyerine 16 yaşında Botafogo takımında başlamış, 4. Sezonuna hazırlanmaktadır. Orta saha merkezde, dinamo ve iki yönlü orta saha rolleri uzmanlık alanı olsa da, çok yönlülüğü sayesinde hemen hemen tüm rollere kolayca alışabilir. Bonservisi ilk sezon yaklaşık 14M€ olmakla birlikte, kendisi de yıllık 1.4M€ gibi bir maaş talep ediyor. Şimdi bakalım bu maliyete değer mi?
‘Orta sahanızın yeni emanetçisi’
Matheus Fernandes FM2018
Matheus Fernandes

Matheus Fernandes’in,

Olumlu yönleri: -Yeni ülkeye alışma problemi yok, -Top kapma , -Markaj, -Çalışkanlık, -Karar alma, -Pozisyon alma, -Önsezi, -Fiziksel özellikleri, -İstikrarlı,

Olumsuz yönleri:

-Pas (çok da kötü değil ve gelişime açık) -Uzaktan Şut -Orta yapma -Bitiricilik Matheus Fernandes orta sahamızda kullanabileceğimiz çok yönlü bir oyuncu. Brezilyalı futbolcu yaşına rağmen iyi özelliklere sahip bir oyuncu. Markaj ve top kapma özelliklerinin  iyi ve gelişebilir olması hasebiyle ilerleyen zamanlarda defansta da oynayabiliyor. Takımınızın vazgeçilmez oyuncusu olabilecek olan Brezilyalı futbolcu yedek kalmayı dert etmeyen kararlılığı ve çalışkanlığı ile sizi mest edecek bir karaktere sahip. Orta sahada bir çok rolde oynayabiliyor. Sonuç: Matheus’un 19 yaşında olması çok büyük bir değer. Buna bir de çok yönlülüğünü eklerseniz muazzam bir potansiyel ile karşı karşıya olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yalnız yaşı sebebiyle oyuncuyu geliştirmeyi sadece antrenmanlara bırakmanın çok sağlıklı olmayacağı kanısındayım. Matheus’u hangi role ihtiyacınız varsa oraya monte edebileceğiniz ‘joker’ oyuncu diye tabir edilen bir oyuncudur. Tabiri caizse, isterseniz daha teknik bir Gennaro Gattuso, isterseniz daha mücadeleci bir Andrea Pirlo’nuz olabilir. Maliyet her zamanki gibi bulunduğunuz takımın bütçesi ile alakalı olduğu için, eğer alabiliyorsanız orta sahanızı 10-15 yıl rahatça taşıyabilecek bir oyuncu yapabilir, ya da 2-3 yıl geliştirip çok daha yüksek fiyatlara satabiliriz. İncelememizi beğendiyseniz diğer incelemelerimiz için tıklayınız İnceleme hakkında olumlu-olumsuz yorumlarınızı bekler bol FM’li günler dileriz.
Son Yorumlar

 • author image
  Can Cömertler says:
  bunda para gelmiyor zaten sattığın kadar al kuralı kalkıyor...
 • author image
  muhammed says:
  yaptım herseyı ama sezon oncesi olarak baslatıyorum transfer parası gelmiyor...
 • author image
  yusuf says:
  bu taktike bi ibnelik var afedersiniz takım istatiskileri on numara ama gol atamıor takım 13 sut...
 • author image
  Tolga says:
  Ben Bu Yamayı Yaptım Ama Logo VE Forma Gidiyo ?...
 • author image
  Enes says:
  Güzel...