Duyurular
  • Twitch.tv Yayınlarımız Çarşamba ve Cumartesi Günleri 11'de Katılmak İçin www.twitch.tv/mrdirewolff
  • Youtube Videolarımız için https://www.youtube.com/cancomertler adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Facebook Grubumuza katılıp diğer oyuncular ile bilgi alışverişine katılabilirsiniz

Futbol menajerlik oyunlarında, CM’nin 2009’da havlu atmasıyla geniş kitlelere hitap eden tek oyun olarak kalan FM 2019 oyununu bir video ile duyurdu.
Video izlenimine geçmeden önce teknik bilgileri kısaca aradan çıkaralım. Oyunun tam sürümü 2 Kasım 2018’de piyasaya çıkacak. Fiyatı ise 119 tl olarak belirlenmiş, yerli FMcilerin korktuğu döviz kurlarının oyuna yansıması, bu seride kendisini göstermemiş. Oyun steamda %10 ön spariş fırsatıyla 107.10 tl’den satın alınabilir. Windows PC ve Mac için piyasaya sürüldü.

Wellcome to the job.

Tanıtım videosunda çalar saatle gözlerimizi dünyaya açarken, çoğumuzun saatlerce mesai harcadığı simülasyon’a iş gözüyle bakılmış, ki bu bence güzel bir bakış açısı olmuş. Sabah ritüellerinden sonra kahvemizi yudumlarken, açtığımız haberlerde genç ve umut vadeden genç bir menajer olarak üst düzey bir başlangıç yapacağımız kamuoyuna duyuruluyor. Bunu izlemek bile bana apayrı bir keyif verdi. Sonra kulübe karşılanma, başkanın ‘sana ve projemize güveniyorum’ sözleri.
Videoda canımı sıkan tek nokta ise burada gerçekleşiyor: Basın toplantısında gazetecinin sorduğu soru bizim yıllarca ‘next, next, next’ yaptığımız sorulardan. Şu basın toplantılarına bi el atsalar çok güzel olacak. Neyse devamında takıma taktik verip ‘Allah yardımcınız olsun’ benzeri nidalarla sahaya yolluyoruz. Burada gözümüze çarpan şey ise FMnin yıllardır kullandığı logo stilini değiştirmiş olması. İlk başta biraz garipsesem de sanırım hoşuma gitti.

Football Manager 2019 ile ilgili yeni haberler geldikçe paylaşmak ve değerlendirmek için burada olacağız. Sizleri de bekleriz.
Bol FM’li günler dileriz.

 
Son Yorumlar