Fm 2018 Başlangıç Rehberi

 Duyurular
 • Twitch.tv Yayınlarımız Çarşamba ve Cumartesi Günleri 11'de Katılmak İçin www.twitch.tv/mrdirewolff
 • Youtube Videolarımız için https://www.youtube.com/cancomertler adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Facebook Grubumuza katılıp diğer oyuncular ile bilgi alışverişine katılabilirsiniz

,.Merhaba arkadaşlar bugün ki Fm 2018 Başlangıç Rehberi imizde  yeni bir kariyere başlarken başlangıç ekranında dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedeceğiz.

Her Football Manager oyuncusu bu oyunda transfer yapmayı sever doğal olarak ne kadar oyuncu ne kadar transfer peki oyundaki bir oyuncu kitlesini nasıl açacağız ve başlangıç ekranında bulunan butonlar ne işe yarıyor sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

fm2018 başlangıç rehberi

İlk olarak çok yanlış bilinen bir bilgi ile başlayalım sağ en altta bulunan lig ekle kaldır menüsü bir çok kişi daha çok oyuncu görmek için buradan lig eklese de bu büyük bir yanlıştır.

Arkadaşlar Öncelikle şunu belirteyim bu ekranda eklediğiniz bütün ligler sadece manager olarak gideceğiniz ligler olmalı örnek veriyorum Portekiz liginde yada Çin liginde takım çalıştırmayacaksanız buradan bu ligleri eklemeniz oyununuzu ciddi anlamda yavaşlatacaktır.

Sizlere daha fazla oyuncu için nereden lig ekleyeceğinizi anlatacağız ama sırayla gidelim.Bu ekranda çalıştıracağınız takımların bulunduğu ligleri açmanız yeterli olacaktır.

Gelelim Gelişmiş Seçenekler Bölümüneİlk seçeneğimiz

Sahte Oyuncular ve Personeller Kullanılsın 

Kendimin hiç kullanmadığı bu seçenekte oyuna başlarken bu kutucuğu seçerseniz oyunda tanıdık isimler olmuyor yani günümüz futbol dünyasındaki oyuncular yerine oyunun bize oluşturduğu personel ve oyuncular ile kariyere başlıyorsunuz.

Gerçek Fikstür Kullanılmasın 

Bu bölüm genelde seçili değildir oyun eğer bilgisayarda internetiniz  var ise otomatik olarak seçtiğiniz takımın fikstür detaylarını kendisi bulmaya çalışıyor. Eğer ki bu buton seçili ise oyun bunu yapmak yerine kendisi random bir fikstür oluşturuyor.

Önemli Personel Eklenmesin

Oyunu gerçekçi ve zor oynamak istiyorsanız buradaki kutuyu seçmenizi öneririm çünkü bu kutu eğer seçili değil ise oyun otomatikman seçtiğiniz takımınızın eksik personellerini regen adı verilen oyunun oluşturduğu karakterler ile dolduruyor.Eğer ki seçer iseniz her hangi bir ekleme olmuyor.

Yönetilebilir Takımlara Oyuncular Eklensin

Hepinizin en seveceği seçeneklerden birisi bir fm oyuncusunun en sevdiği an Alt Yapı Genç Girişleri Duyuruldu haberi oyun ise bu haberi beklemeden ilk sezon sizlere regen ekleme şansı sunuyor eğer ki yeni kariyere başlarken bu kutuyu işaretler iseniz oyun size ve diğer takımlara birkaç adet genç oyuncu alt yapılara eklenmiş olarak başlayacaktır.

İlk Dönem Transfer Bütcesine İzin Verilmesin

Gerçek bir simülasyon sevenler için bu kutucuk gerçekten çok verimli çünkü takımınız transferleri yapmış bir halde devralıyor ne siz nede başka bir takım transfer yapamıyor gerçek hayatta teknik direktörün yapamadığını yapabilecek misin ?

Oyuncu Özellikleri Gizlenmesin

Bu seçenek ise en kritik noktalardan birisidir eğer ki bu seçeneği seçmediniz ve oyuna başladınız x bir oyuncuya baktığınızda size özeliklerini göstermez tahmini değerler verir örneğin bitiricilik 11-14 kafa vurusu 8-9 gibi bazı özellikleri ise hiç göremezsiniz ancak oyuncuyu iyi bir gözlemci görevlendirmesi ile görebilirsiniz bu oyunu zorlaştırıp gerçekçiliği arttırsa da çoğu oyuncu bu şekilde oynamaktan keyif almıyor.

Menajeri Olan Takımlar Seçilemesin

Bu kutu işlevini gayet net anlatıyor aslında oyunun başında eğer takımın başında bir menajer varsa oyuna o takımla başlayamıyorsunuz.

Oyun İçi Editör Kullanımına İzin Verilmesin

Bu kutuda gayet net ve açık steam üzerinden satın alabileceğiniz fmrte (oyun içi editör) eğer ki bu editöre sahipseniz o kariyerinizde kullanımına izin vermiyor.

Gelelim sağ tarafta bulunan yaklaşık oyuncu miktarına,

Bu alanda ise ligleri ekledikten sonra oyunun size göstereceği yaklaşık oyuncu miktarını gösterir.

Eğer ki rakamı düşürüp sadece önemli oyuncuları görmek isterseniz dosya boyutunu küçük orta yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim nasıl daha çok oyuncu görebileceğimize bu ekranda sağ tarafta gördüğünüz gelişmiş butonuna tıklıyoruz.

Bizlere Özel Kurulum Ekranını Açacaktır.

Burada en aşağı da bulunan ligler ekle butonuna tıklıyoruz size kıtaları sunacaktır burada hangı ligi ekelemek istiyorsanız kıta ülke lig şeklinde seçiyorsunuz ne kadar çok ülke o kadar çok oyuncu ne kadar çok oyuncu okadar yavaş oyun işleyişi olduğunu unutmayın 🙂

Şimdi Gelelim Önerdiğimiz Liglere

Kesin Açılması Gerekenler

Almanya, İngiltere,İspanya,İtalya,Fransa(manager bölümünde açmadıysanız), Portekiz,Belçika,Hollanda,Arjantin,Brezilya,Danimarka,Hırvatistan,İsveç,Kolombiya,Mısır,Norveç,Romanya,Sırbistan

Tercihe Bağlı Ligler

Bosna Hersek,Cezayir,Polonya,Paraguay,Nijerya,Kamerun

Gelelim son aşamaya buradan ise oyuna hangi tarihte başlayacağınızı seçiyorsunuz tavsiyemiz , hangi ligden takım çalıştıracaksanız o ligin en erken tarihini seçmenizi öneririz.

Umarım keyif aldığınız bir şeyler öğrendiğiniz bir fm2018 rehber’i  olmuştur bol fm’li günler

Forumumuza Göz Atmak İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Antrenör Ekibi Değerlendirme ve Arama başlıklı makalemizde fm2018 5 yıldız antrenman, fm2018 5 yıldız antrenör ve fm2018 5 yıldız persone hakkında bilgiler verilmektedir.

 • author image
  Eren Cevapla
  Tem 12, 2018 @ 20:26 pm

  Teşekkürler bayağı işime yaradı 🙂

 • author image
  Tem 21, 2018 @ 23:40 pm

  Baya işime yaradı emeğiniz için Teşekkürler 🙂

 • author image
  ugur Cevapla
  Tem 28, 2018 @ 11:27 am

  önemli personel eklenmesin başlıgının altındakı yazıyı dikkatle bir daha okuyun 🙂 saygılar sevgiler

  • author image
   Can Cömertler Cevapla
   Tem 28, 2018 @ 16:36 pm

   Yorumun ve uyarın için teşekkür ederiz gerekli düzenleme yapılmıştır 🙂
Son Yorumlar